kouzlo japonských masáží shiatsu


Otázky a odpovědi

Co jsou a nejsou relaxační masáže Shiatsu?

 Tyto masáže slouží k uvolnění partií a harmonizování těla a duše. Relexační masáže nemají za úkol vyléčit akutní problémy (náhlá nemoc, zlomenina, vymknutý kloub atp... ), ale ulevit, prokrvit, vitalizovat a vrátit energii do zatuhlých partií. Pokud vás po dlouhém, či namáhavém cvičení, či práci bolí některá část těla, pak je tato masáž taktéž ideální.

 Shiatsu je velmi účinné i u chronických, či psychosomatických potíží. Dokáže pomoci při stresu, či při dlouhodobém bolení hlavy.

  Shiatsu v žádném smyslu slova není erotická masáž, jedná se o metodu předávanou po staletí z generace na generaci z "otce na syna" jako léčebný a preventivní prostředek na mnohá trápení.

—————

Jak masáže probíhají?

Masáže probíhají nejčastěji v pozice klienta na břiše či na zádech, v menší míře pak na boku a v posedu. Masáže probíhají ve většině případů při plném oblečení (tričko, kalhoty, spodní prádlo). Výjimku tvoří pouze případy, kdy jednoduše není možné přes oblečení partii promasírovat, jako například při masáži podkožní vrstvy, či při prohřívání implikátory Kuzněcova.

—————

Jak dlouho masáže trvají?

  Nelze stanovit přesný čas, protože žádná masáž není stejná a každý člověk vyžaduje individuální přístup masáž od masáže. Rovněž je nedílnou součástí přivítání hovor s klientem před masáží a rovněž po masáži je vhodné nechat klientovi čas na pohodové vstřebání krásy uvolněných partií. V případě, že klient usne, což není u těchto masáží nic nezvyklého, neprobíhá probouzení žádným drastickým způsobem a většinou čekám na přirozené probuzení (až na extrémní případy, samozřejmě :) ).

 Ošetření samotné trvávariabilně 45-60 minut dle potřeb klienta. Celá návštěva pak variabilně 1:15 - 1:45. V případě, že máte přesný čas, který si můžete dovolit na masáži strávit, přizpůsobuji návštěvu tak, aby netrpělo samotné ošetření a nemuseli jste být ve stresu kvůli času.

—————

Kde masáže probíhají?

 Masáže provádím v mém salónu, u klienta, nebo na kterémkoli k tomuto účelu vhodném místě. U Shiatsu se nepoužívá masážní stůl samotná práce pak probíhají na speciálním futonu (salón Shiatsu Brno), na dece (u klienta), či na jakékoli vhodné podložce. Vše je otázka domluvy.

—————

Komu jsou masáže Shiatsu určeny?

 

Shiatsu je velice účinný systém pro obnovu funkcí lidského těla a jeho vnitřních orgánů. Díky hloubkovému působení pomáhá rozproudit energii v těle a tak má sílu v mnohých případech odstranit staré problémy způsobené právě stagnující energií v problémových partiích. Shiatsu je rovněž vhodné pro uvolnění ztuhlých, namožených svalů a svalových úponů. V některých případech jsou zaznamenány případy, kdy tyto masáže velkou měrou pomohli při odstranění chronických problémů, alergií a dokonce i závislostí.

 Tyto masáže jsou určeny všem těm, kteří se chtějí zbavit dlouhodobých problémů a bolestí, ať už se jedná o dlouhotrvající stres, migrény, žaludeční problémy, chronické bolesti, potíže s dýcháním a tomu podobné. Tam kde nepomůže tradiční medicína může být právě Shiatsu tím správným krokem.

 Shiatsu je rovněž velice relaxující metoda pro zcela zdravé a aktivní klienty. Na zdravém těle je působení účinků Shiatsu velmi příjmené, osvěžující a relaxující. Shiatsu je rovněž velice vhodné jako preventivní metoda proti rozličným onemocněním

 

—————

A co za to??

V současné době je ceník za mnou poskytované služby následující:

Harmonizační masáž Shiatsu běžná cena za jednotlivé ošetření: 700,-
V případě pořízení předplatné pernamentky na dvě a tři ošetření je cena za jednu masáž 600,-

V případě pořízení předplatné pernamentky na 4 a více ošetření je cena za jednu masáž 500,-

Harmonizační masáž Shiatsu pro nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, studenty bez HPP či VPP a důchodce: 500,-

Masáž u klienta - k částce za masáž bude připočítána částka zahrnující kompenzaci za čas strávený na cestě k vám a to podle vzdálenosti v rozmezí 0-200,-.

 Je rovněž možné si mé služby pronajmout na vícedenní akce, v tomto případě si účtuji 2.000,-/den + potřebné výdaje. Detailní podmínky dle vzájemné domluvy.

 

 Na své služby poskytuji 100% garanci spokojenosti. V praxi to znamená to, že pokud nebudete spokojeni s mými službami, nemusíte platit nic.

—————

Jak by se měl klient na masáže připravit a co po masáži?

 Není nutná žádná speciální příprava klienta na masáž, jen je více než vhodné přijít, nebo mít sebou volné, pohodlné oblečení, přes rifle, nebo mikinu nejsou masáže tak účinné. Rovněž je vhodné mít čisté ponožky, chodidla jsou častým místem masáží.

 Není nutné chodit nalačno, to určitě ne, ale doporučuji nechodit vyloženě s plným žaludkem, tělo má pak více starostí s trávením a masáž si tak nevychutnáte.

 Po masáži se doporučuje neskočit ihned do každodenního života, ale dát tělu alespoň pár minut (ideálně tak půl hodiny) na relaxaci a vstřebání účinků masáže. Rovněž se doporučuje udělat si večer po masáži volnější den a být na sebe hodný, účinek masáže se tím opět zvětšuje a prodlužuje.

—————

Jak se objednat?

 Na masáž je třeba se předem objednat a to na termíny od pondělí do neděle 8-20 hodin (čas započetí samotné masáže):

Telefonicky na čísle: 775 915 121

E-mailem na adrese: shiatsu@napismi.cz

Těším se na vás :)

—————