kouzlo japonských masáží shiatsu


Kontaktní Improvizace

Tento workshop je věnován formě tance, který se nazývá kontaktní improvizace (Contact Improvisation (CI)). V jeho průběhu představím tento druh tance prakticky a vysvětlím jeho principy. Na jednoduchých cvičeních si pak ukážeme ty nádherné a bohaté možnosti, které kontaktní improvizace nabízí.

Ve své podstatě je kontaktní improvizace tanec, kde neplatí žádná jiná pravidla než to, že dvojice, či více-ce udržuje stálý kontakt některou částí těla, buďiž touto částí těla hlava, rameno, ruka, noha, záda, či zadeček - na tom příliš nezáleží a fantazii se meze nekladou :)

Kontaktní imrovizace nezná pohlaví a nadřazenost, či podřazenost, je to tanec radosti, smutku, vášně... všech emocí ve všech jejich barvách. Tanec dvou rovnocenných bytostí. Tanec, během kterého se může odehrávat jakýkoli příběh, drama, či komedie. Volná forma, která nabízí nekonečné variace a možnosti a ty propůjčují tomuto tanci sílu vyjádření nás samých ve všech aspektech a barvách i chutích, které každá lidská bytost přináší v unikátní formě na tento svět.

Jednou z obrovských předostí tohoto tance je i to, že nelze tancovat hlavou, pohyby nejdou vymyslet nebo přesně naplánovat, v okamžiku, kdy se do tance zapojí hlava, přestává tanec fungovat. V okamžiku kdy zabrousí vaše mysl do budoucnosti či minulosti, přestává tanec fungovat. Tento tanec je geniální nástroj který má svojí bezprostřední krásou sílu přïvést i otrlé myslitele do unikátního, kreativního stavu, kterému se říká přítomnost.

Program tohoto workshopu je koncipován tak, že vám ukáži jednu z nekonečné řady možností, kterou nabízí kontaktní improvizace. Následně si budete moci s různými partnery vyzkoušet jak se v této nové variaci cítíte, čím vás obohacuje a prozkoumat co nového vám přinese. V poslední části je pak naprostá volnost k tomu si vyzkoušet cokoli potřebujete a zatancovat si dle libosti :)

Mým ultimátním cílem je přivést účastníky do stavu naprosto uvolněného tance, kde nové nápady a pozice přicházejí naprosto automaticky a sami od sebe bez jakéhokoli myšlení či námahy. Já vám na této cestě budu pomáhat ve všech směrech - radou, ukázkou. Budu vás povzbuzovat do vyádření vašeho tance, vaší cesty jak vyádřit svůj tanec, jak tancovat s jakýmkoli partnerem v souladu a harmonii.


PROGRAM WORKSHOPU:

         9:00 – 12:00  dopolední blok

       12:00 – 15:00  obědová přestávka, chvíle pro sebe i ostatní

       15:00 – 18:00  odpolední blok

 

 

DALŠÍ INFORMACE:

 

Datum konání nejbližšího workshopu:

bude oznámeno

 

Místo konání:

Centrum Světýlko, nám. 28. října 15

 

Co s sebou:

- pohodlné oblečení - doporučuji alespoň jeden extra set na převlečení
- ručník
- oběd :) - k dispozici je mikrovlnka

 

Rezervace:

Počet míst je omezen: minimální počet účastníků je 4 a maximální je 10.

Z více důvodů se přihlášení provádí zasláním zálohy 500,- na můj účet či přímým kontaktem se mnou, kdy se lze domluvit na alternativní, individuální přihlášení, či platby.

Číslo účtu: 151662001/0600
 

 Prosím o pochopení, že přislíbením účasti a následným nedostavením se,

tak můžete připravit o zážitek někoho dalšího, kdo se do počtu již nevešel.

 

Bonusový program:

V pauze na oběd nabízím jedno ošetření Shiastu za zvýhodněnou cenu 400,-.
V případě zájmu můžeme workshop protáhnout pro ty, co nespěchají domů a zatančit si ještě trochu více podle vlastní chuti.

Cena:

- standardní cena: 600,-
- sociální cena: 500,-
    (sociální cena je pro ty, kteří si nemohou dovolit z jakýchkoli důvodů 500,- je na vědomí a svědomí každého účastníka, jestli spadá do této kategorie)
- sponzorská cena: 800,-
    (sponzorská cena je pro ty, kteří cítí, že by chtěli moji práci podpořit více)
- cena pro účastníky workshopu Být TADY a TEĎ z 28.9.2013 - 500,-

 

- Pokud cítíte, že byste se opravdu chtěli zůčastnit tohoto workshopu, ale problém jsou finance, neváhejte mne kontaktovat. Jsem člověk a dá se se mnou domluvit :) Cílem mých workshopů není garáž plná Rolls Roycerů, ale spokojenost lidí se kterými sdílím místo v tomto životě.
 

Fotky z minulých workshopů:

ZDE

Kontakt:

Petr Klíč Závodný
Telefon: 775 915 121

e-mail: shiatsu@napismi.cz

Těším se na vás :)